روز جهانی کاربردپذیری - world usability day

در طراحی تعامل، کاربردپذیری (به انگلیسی: Usability) شاخصه‌ای است که میزان سهولت کاربری یک ابزار را نشان می‌دهد.
تعریف کاربردپذیری از دیدگاه « سازمان بین‌المللی استانداردسازی »: میزانی که یک محصول می‌تواند توسط کاربران خاصی برای رسیدن به هدفی معین، مورد استفاده قرار گرفته و در حین استفاده، ضمن داشتن اثربخشی و کارایی، رضایت کاربر را در زمینهٔ مورد استفاده تأمین کند.

روز جهانی کاربردپذیری از سال 2005 هر ساله در سراسر جهان برگزار شده و اکنون در بیش از 43 کشور دنیا در این روز سمینارهایی درباره کاربردپذیری برگزار می شود. هدف از برگزاری این سمینار ها،‌ آشنایی با مباحث کاربردپذیری و مهندسی کاربردپذیری است و در این سمینار ها شیوه های طراحی کاربر محور تبلیغ می شود. برای اولین بار در ایران هم به همت پرهام باغستانی،‌ در روز 20 آبان (12 نوامبر) سمیناری در فرهنگ سرای رسانه برگزار می شود و جمعی از دوستان فعال در وب در مورد usability صحبت خواهند کرد. مراسم در روز پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 14 در محل فرهنگسرای رسانه در میدان ولیعصر، بلوار کشاورز برگزار می شود 

نقشه فرهنگسرای رسانه

سخنرانان این مراسم بدین قرارند:
- پرهام باغستانی
- امیرعباس عبدالعلی
- محمدرضا محمدعلی
- سید مهدی حسینی
- آیدا رنگی
- شایان شلیله
- فرشاد ذوالفقاری
- بهزاد علی بیگی
- فرید ارض پیما

موضوع سخنرانی من هم در مورد کاربردپذیری و موبایل وب است. استفاده از موبایل برای وب در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و اکنون افراد زیادی در سراسر دنیا از موبایل برای دستیابی به وب استفاده می کنند. در آینده نزدیک تعداد افرادی که از موبایل برای وب گردی استفاده می کنند نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت ولی در حال حاضر استانداردها نو پا هستند و قابلیت های مرورگرهای وب مخصوص موبایل،‌ بسیار متفاوت و نا همگون است. با این حال می توان با به کارگیری شیوه هایی،‌با صرف زمانی کم، نسخه موبایل سایت را به سبکی فراهم کرد که در مرورگر های جدیدتر موبایل،‌سایت شما به درستی نمایش یابد. اطلاعاتی در مورد شیوه های جدید طراحی وب برای موبایل در سخنرانی ارائه خواهم داد. بعد از پایان مراسم،‌اسلاید ها و احتمالا مقاله ای در مورد طراحی وب برای موبایل در همین سایت منتشر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سمینار به سایت usability.ir مراجعه کنید.
در ضمن شرکت برای عموم آزاد و رایگان است.

نياز به چند برنامه نويس تمام

نياز به چند برنامه نويس تمام وقت يا پاره وقت آشنا به برنامه نويسی پي اچ پي و جاوااسكريپت اچ تي ام ال ، اس كيو ال و ساير نرم افزار ها ي طراحي وب سايت در تهران
همکاران بايد بتوانند حداقل يک روز در هفته در شرکت حضور داشته باشند ولی برای ساير زمانها نياز به حضور در شرکت نيست و ميتوانند کار را از هر جایی پيش ببرند. امکان پرداخت حقوق ثابت، حقوق ساعتی يا پروژه ای به همراه پاداش و ساير مزايا بسته به شرايط کاری و زمان کار وجود داره.
جهت همكاري و استخدام تماس بگيريد
شركت تجارت پايتخت پاسارگاد
آقاي : تيرچرخ - بابايي
09390858526 و 09370621090
تلفن دفتر :‌88945552
Networkbazar01@gmail.com
آدرس :‌تهران ، ميدان وليعصر، خيابان شقايق ، پلاك 17 ، طبقه 5 ، واحد 17

یلی خوب اگه دانلودم بشه خوبه

یلی خوب اگه دانلودم بشه خوبه

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.