5 راه برای جذب مشتریان مناسب جهت طراحی سایت

یکی از مشکلاتی که طراحان وب را تهدید می کند،‌ قیمت پایین طراحی است. اکثر مشتریانی که هزینه های پایینی برای طراحی پیشنهاد می دهند،‌ اغلب درخواست های غیر معقول و زیادی دارند که انجام دادن تمامی آنها زمان زیادی را از طراحی می گیرد. احتمالا شما نیز به عنوان طراح وب برای برخی از این مشتریان کار کرده اید. حال چگونه می توانیم از این مشتریان فاصله بگیرم و افرادی را به سوی خود جذب کنیم که هزینه بالاتری برای طراحی پرداخت می کنند ؟ در ادامه چند شیوه برای جذب مشتریان بهتر آورده شده است. مقاله ای که می خوانید مخلوطی از نکاتی است که در پست های مختلف همچون این مقاله و این،‌ در وب موجودند و شرایطی و مواردی که در مقاله ذکر می شود، با شرایط کشور خودمان نیز سازگاری دارد.

با به کار گیری این موارد می توانید افراد مناسب تری را به سوی خود جذب کنید و با همان میزان کاری که قبلا انجام می دادید، درآمد بیشتری داشته باشید.

1- ناامید و درمانده نباشید - مشتریان را به خود وابسته کنید

یکی از مواردی که در میان طراحان رایج است این است که به خاطر رقابت کردن با یکدیگر، قیمت ها را کاهش می دهند. کاهش قیمت ها باعث می شود که زمان بیشتری را صرف طراحی کنید،‌ مشتریانی داشته باشید که ارزش کار شما را نمی دانند و از طرفی درآمد کمتری هم خواهید داشت.

در ضمن به خاطر حجم بالای کار معمولا مجبور خواهید بود که کارها را با سرعت بیشتری تحویل بدهید و دیگر نمی توانید زمان زیادی را صرف طراحی یک سایت با کیفیت کنید. همین کار باعث افت کیفیت کارهای شما شده و رزومه ای خواهید داشت که مملو خواهد بود از سایت های در سطح کیفیتی متوسط و پایین. زمانی که به این شکل کار کنید:

  1. در اصل بر روی داشتن درآمد کم تمرکز کرده اید
  2. مشتریان از شما انتظارات غیر واقعی و نامعقول دارند و همیشه از نظر زمان تحویل کار تحت فشار خواهید بود
  3. باید طرح هایی برای مشتریان خود بزنید که به هیچ عنوان دوست ندارید بر رویشان کار کنید.

در مقابل مشتری درمانده نباشید. در عوض با مشتری طوری برخورد کنید که آنها نیازمند شما باشند زمانی که به این شکل رفتار کنید. شما انتخاب کننده خواهید بود و شما تصمیم می گیرید که برای که کار کنید و در نهایت برای مشتریانی کار خواهید کرد که مشتریانی مناسب اند و :

  1.  ارزش کارتان را می دانند و مبلغ بالاتری به شما پرداخت می کنند
  2.  می دانند که یک کار با کیفیت زمان بیشتری را نیاز دارند و زمان بیشتری در اختیار شما قرار می دهند
  3.  بر روی طرح هایی کار خواهید کرد که دوستشان دارید.

مصاحبه با برخی از طراحان مطرح نشان می دهد در زمانی که همه طراحان حق الزحمه کار خود را کاهش می دهند، این طراحان مبلغ خود را بالا می برند و همیشه نیز موفق بوده اند. به گفته برخی از این طراحان عدم نیاز به مشتری بزرگترین عامل موفقیت در حرفه طراحی وب است. زمانی که با مشتریان بالقوه خود صحبت می کنید، به سبکی صحبت کنید که شما در پذیرفتن یا نپذیرفتن پروژه مختار هستید. اگر مشتری طرحی درخواست کرد که باب میل شما نبود و یا از نظر طراحی و کدنویسی کاری سطح پایین و مخالف استاندارد های وب را به شما ارجاع داد، از پذیرش آن اجتناب کنید. درمانده نباشید و طوری رفتار کنید که مشتری بداند، اوست که به شما نیاز دارد.

2- قیمت ها را کاهش ندهید اما بخشی از طراحی را به طور رایگان یا با هزینه پایین انجام دهید

این دقیقا همان کاری است که ما به شخصه انجام می دهیم. احتیاجی نیست که برای دریافت سفارش طراحی قیمت های خود را کاهش دهید. در عوض سعی کنید که اعتماد مشتری خود را جلب کنید. می توانید به مشتری بگوئید که قیمت طراحی شما چقدر است ولی حاضرید که بخشی از کار را برای نمونه طراحی کنید و برای این کار هزینه کمی دریافت کنید و یا اصلا هزینه ای دریافت نکنید. در صورتی که مشتری از کار شما راضی بود بقیه کار را ادامه دهید و طرح را تکمیل کنید. به این شکل هم مشتری را از دست نداده اید و هم اینکه هزینه ها را کاهش نداده اید. زمانی که بر روی هزینه مورد نظر خود پافشاری می کنید، مشتری در نهایت درک خواهد کرد که کار شما ارزش آن مبلغ را خواهد داشت. هیچگاه در مقابل مشتری به زبان نیاورید که می توانید هزینه ها را کاهش دهید. قیمت را به شکل مقطوع اعلام کنید. اجازه بدهید که مشتری تصمیم بگیرید که با شما کار کند یا به طراح دیگری مراجعه کند. و اگر مشتری از قیمت بالای شما شکایت کرد می توانید بگوئید: «هزینه طراحی ما اینقدر است، اگر این قیمت برای شما زیاد است می توانید به طراحان دیگری مراجعه کنید که با قیمت پایین تر این کار را برای شما انجام می دهند». زمانی که خدماتی را به طور رایگان و یا با هزینه اندک ارائه می دهید، مشتریان می توانند بدون ریسک، سرویس شما را امتحان کنند و در صورت رضایت، از خدمات شما استفاده کنند.

3- نیاز بازار را بدانید و در زمینه ای تخصصی فعالیت کنید سعی کنید نیاز بازار را بدانید و بر روی زمینه این فعالیت کنید که در تخصص شماست

زمانی که تنها ذکر می کنید که کار طراحی وب انجام می دهید، مشتریان سطح پایین و آماتور را به خود جذب کرده اید ولی اگر مشخص کنید که زمینه فعالیت شما چیست و بر روی طراحی چه چیزی تخصص دارید، مشتریان جدی تر و مناسب تری را به سوی خود می کشید.

به عنوان مثال اگر در طراحی تم برای یک سیستم خاص تسلط دارید حتما این را در سایت خود ذکر کنید. همه افراد زمانی که قصد محول کردن کاری به شخص دیگری را دارند، سعی می کنند شخصی را پیدا کنند که در آن کار تخصص دارد. به عنوان مثال کسی که بخواهد یک وبلاگ داشته باشد به شخصی مراجعه می کند که در طراحی وبلاگ تخصص دارد.

4- با مشتریان خود در تماس باشید

یکی از اتفاقاتی که در کشور ما زیاد اتفاق می افتد این است که طراحان اغلب بعد از تحویل کار کاملا ارتباط خود را با مشتری خود قطع می کنند و برای کوچکترین درخواستی پس از تحویل کار، حق الزحمه مطالبه می کنند. این شیوه کارکرد کاملا اشتباه است. سعی کنید با مشتریان خود در تماس باشید و ارتباطتان را حفظ کنید. سعی کنید زمانی که سرویس جدیدی ارائه می دهید و یا سمیناری برگزار می کنید، مشتریان خود را از طریق ایمیل در جریان بگذارید. همچنین برخی از کارهای کوچک که زمانی از شما نمی گیرد را به طور رایگان برای مشتریان خود انجام دهید. برخی از این مشتریان دوست دارند فردی مطمئن در کنار خود داشته باشند و برای طراحی های آینده و یا اضافه کردن بخش های دیگر از همان فرد مطمئن کمک بگیرند.

پاسخ مشتریان را سریع بدهید و نشان دهید که در دسترس هستید. همین مشتریان برای شما بازاریابی کرده و دوستان و آشنایان خود را به سوی شما هدایت می کنند.

5- خود را بشناسانید اگر طراحی حرفه ای هستید باید خود را به دیگران بشناسانید

تا دیده نشوید، مشتری نیز نخواهید داشت. سعی کنید مطالب تخصصی مرتبط با طراحی سایت در وبلاگ و یا سایت خود قرار دهید.

در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت کنید و دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهید. اگر حجم محتوای تولید شده شما زیاد باشد و نمونه کارهای مناسبی داشته باشید، در اینجا شما هستید که مشتری خود را گلچین می کنید و این مشتری است که توسط شما انتخاب می شود نه انتخاب شما توسط مشتری.

ممنون

ممنون

اينارو خوب نوشتي .. ولي تو

اينارو خوب نوشتي .. ولي تو ايران جوگير زياد هست .
بر حسب اتفاق چند وقت پيش يه فروم رفتم , ديدم كه عين متن شما رو نوشته .
يه چيزي تو اين مايه ها : " مشتري ها بايد بيان دنباله من , نه من برم دنباله اونا "
از اين به بعد به فكر اون ها هم باشيد :D

سلام ممنون از نوشتتون.من یک

سلام ممنون از نوشتتون.من یک شخصی هستم که دوست دارم طراحی وب را یاد بگیرم.میشه ازتون خواهش کنم به ایمیل من طریقه ساخت را یاد دهید.فقط مختصر که باعث این نشه که وقت شما هم گرفته شود.فقط بنویسد کجا برم وکارهای اولیه.ممنونم.

عزیز طراحی وب چیزی نیست که

عزیز طراحی وب چیزی نیست که بشه حتی یک دهم درصدش رو توی یک ایمیل برای کسی توضیح داد. برای یادگرفتن طراحی باید یه کتاب مناسب انتخاب کنید و اون کتاب رو کامل بخونید و تمرین کنید. به نظرم برای کسانی که تا به حال طراحی نکردن، کتاب آموزش اچ تی ام ال انتشارات ناقوس نوشته الیزابت کاسترو مناسب باشه ;)

دوست عزیز، یکی از مشکلات

دوست عزیز، یکی از مشکلات جامعه ما همین هست که فکرمیکنن طراحی سایت یعنی html . من 14 ساله که کار برنامه نویسی، مدیریت پروژه و به طور کلی کارهای نرم افزاری میکنم. اولا به نظر من برنامه نویسی وب بسیار پیچیده تر از برنامه نویسی ویندوز هست. چون خیلی نکات داره که طراح و برنامه نویس باید بدونه.. طراحی سایت هم یک کار کاملا تخصصی هست که اصلا نمیشه اون را با html مقایسه کرد یا با خواندن یک کتاب یاد گرفت!

ابتدا با اچ تی ام ال شروع

ابتدا با اچ تی ام ال شروع میشه و یا با یک کتاب . مثل من

یعنی شما می فرمایید برای

یعنی شما می فرمایید برای طراحی یک قالب یا یک سیستم یا یک ماژول نیازی به کدنویسی HTML نیست؟
اگر چنین فکری دارید برام جالب هست که چطور برنامه نویسی هستید
میشه گفت HTML پایه و شروع یادگیری هست
تا کسی حروف الفبا رو ندونه نمی تونه یه تایپیست, نویسنده ماهر بشه
در برنامه نویسی تحت وب هم همینطوره
کسی که می خواد PHP یاد بگیره نیاز داره که با HTML آشنایی داشته باشید
همنطور که می دونید کارهای عملیاتی و server side با php هست و در آخر چیزی که به کاربر نمایش داده میشه یک مشت کد هست که بیشترش رو HTML تشکیل داده

سلام دوست عزیز. میتونید این

سلام دوست عزیز. میتونید این متن رو مطالعه بفرمایید، فکر کنم مناسب باشه:
http://www.activemind.ir/i-want-to-be-a-web-designer-how-should-i-start....

با احترام.

پیشنهاد میکنم شما در این سن

پیشنهاد میکنم شما در این سن 14 سالگی به درس های خود بپردازید ... ! نه طراحی وب ؛ این خیلی خوبه که شما علاقه دارید ، اما در این سن بهتر است به درس های خود برسید ، این راهنمایی را یک راهنمایی دوستانه با برادرانه ببینید و به حکم کوچک کردن و از بین بردن اعتمماد به نفس شما نیست ... !

نه اون کتاب خیلی خشک و خسته

نه اون کتاب خیلی خشک و خسته کننده است چون ریز تگ های اچ-تی-ام-ال رو توضیح داده هرچند بلد بودنش ضروری هست ولی شما با یک نرم افزار شروع کنی بهتره مثل Frontpage که قدیمی و ساده هم هست ...

البته من نظرم اینه که از

البته من نظرم اینه که از فرانت پیج دیگه استفاده نکنید. بسیار بسیار قدیمی هست و بهتره به جاش از دریم ویور و یا اکسپرشن وب استفاده کنید چون از استاندارد های جدید پشتیبانی می کنند

بنده این کتاب رو مطالعه

بنده این کتاب رو مطالعه کردم.
کتاب بسیار خوبیه. خیلی نکات مفیدی داره.
این کتاب از فصل 7 به بعد در مورد CSS بحث می کنه که نکات پایه و مهم رو میتونید ازش یاد بگیرید.
موفق باشید

برای شروع پیشنهاد جالبی

برای شروع پیشنهاد جالبی برایتان دارم

آموزش از طریق ایمیل چه طوره؟!

می توانید در دوره آموزشی "درسنامه" که از طریق ایمیل و رایگان هم م باشد شرکت کنید
در اینجا:
http://www.darsnameh.com/course/73

سلام دقیقا درست میگی. خیلی از

سلام
دقیقا درست میگی. خیلی از مشتریان، وقتی قیمت پایین بهشون میدی، بر خلاف تصور، انتظاراتشون از سایت بالا میره و نمیشه همه انتظاراتشون رو برطرف کرد اما چیزی که من مشاهده کردم، در قیمت‌های بالا، مشتریان توقعات پایین‌تری خواهند داشت.
من به شخصه وقتی وارد شرکتی میشم و میخوام قرارداد ببندم همیشه قیمت رو بالا میگم و هیچوقت تخفیف تو کارم نیست چون میدانم با این کار ارزش کار طراحان را بالا میبرم و همین کار هم باعث شده که اعتماد بنفس بیشتری در هنگام بستن قرارداد و همچنین طراحی داشته باشم(که البته 90 درصد هم منجر به بستن قرارداد میشود).
وقتی به یک مشتری قیمتی بین 100 تا 300 میدهید، مشتری انتظارات غیر واقعی از سایت دارد اما وقتی قیمتی بالای یک میلیون تومان می‌دهید انتظاراتش معقول می‌شود. نمیدانم دلیل این امر چیست ولی هرچه هست خوب است ...
البته اینهایی که گفتم از تجربیات دو سال اخیر شخص بنده هستش و برای من همیشه درست بوده. شاید برای برخی ها متفاوت باشد. اینها نظر شخصی من هستند...

فرهاد جان قیمت مناسب دادن

فرهاد جان قیمت مناسب دادن (دقت کنید بالا بودن قیمت همون مناسب بودن نیست. هزینه واقعی کار طراح ملاکه و وقتی که برای کار صرف کرده) خیلی تو موفقیت توی کار کمک می کنه. کسی که برای یک طرح مبلغ بالای 1 تومن هزینه می کنه آدمی هست که با طراحی وب آشنا هست و قدر کار طراحی رو می دونه در حالی که مشتریانی که معمولا قیمت خیلی پایین میدن،‌ هیچ شناختی از وب ندارن و ارزش زیادی هم برای کار طراحی قائل نمیشن. وقتی با قیمت مناسب و برای مشتریانی بهتر کار کنید، زمانی بیشتری برای صرف کردن روی کارهاتون دارید و همین باعث میشه کیفیت خروجی بالاتر باشه و کارهای شما از بقیه متمایز بشه

یه خرده از حرفام رو توی صحبت

یه خرده از حرفام رو توی صحبت خوردم
بله. کاملا موافقم. نمیشه برای یک سایت خیلی ساده برای کسی که از وب سر در نمیاره قیمت میلیونی داد.
منظور من هم دقیقا کار خوب در ازای قیمت خوب بود.
ببخشید اگر منظورم رو بد رسوندم.

بالاي يك مليون آي گفتي باهات

بالاي يك مليون آي گفتي
باهات شديداً موافقم
البته به نظر من اونايي كه بازار رو به هم ميزنند و باعث مي شوند ارزش طراحي و برنامه نويسي وب سايت پائين بياد يه عده جوجه طراح تازه فارغ التحصيل و يا يه عده وبگرد كم درآمد يا بي در آمد هستند كه سايتهايي به قيمت حتي 100 هزار تومن طراحي كه نه درست مي كنند كه 2 3 پيج ساده هستند به نظر من براي اينكه مردم يا بهتر بگيم مشتري بياد و هزينه هاي بالا براي كار پرداخت كنه بايد كارهاي خوب به مشتري نشان داده بشه و مشتري با مقوله سايتهاي حرفه اي آشنا بشه تا با شناخت بيشتري به انتخاب شركت يا شخص طراح بپردازد در اين صورت با مقايسه كارها مبالغ بالا را با نوش جان پذيرا خواهد بود.

سلام شاید یکی از مهمترین

سلام
شاید یکی از مهمترین دغدغه های ما طراحان این باشه که چه جوری باید قیمت واقعی و معقول به مشتری بدیم . یعنی من به شخصه هنوز ملاک های تعیین قیمت برای انجام دادن پروژه ها رو دقیقا نمی دونم . از شما که در این کار تخصص دارین تقاضا دارم در این مورد هم مطلب بنویسید و ملاک ها رو بررسی کنید
موفق باشید ...

بسیار عالی و کاربردی بود و

بسیار عالی و کاربردی بود و برخلاف نظر اون دوستمون تجربه شخصی من نشان داده توی ایران هم بهتره از همین متدها(مخصوصا در باب مقطوع بودن قیمت) استفاده کرد.

برخی وقت ها باید توضیح بدی که

برخی وقت ها باید توضیح بدی که چه کاری دقیق انجام میدی تا طرف فکر نکنه مثلا مثل نصب کردن ورد کار اسانی

مشتری ها که میشناسم معمولا قیمت بالا پیشنهاد میدن ولی مشکلی که هست انگار حال ندارن و فقط میگن برو فلان قسمت ر تعمیر کن اصلا از امکاناتش استفاده نمیکنن

امیر عباس جان مشکل همین است

امیر عباس جان مشکل همین است که معیار مشخصی برای تعیین یک قیمت مناسب نیست بعنوان مثال در زمینه کاری ما میزان حق الوکاله بر مبنای خواسته موکل ده در صد به علاوه درصدهایی دیگر در ازای میزان خواسته است اما در وب دیزاین معیار مشخصی حداقل برای مشتری نیست و قیمت های مختلف مشتری را گیج و گنگ می کند آیا معیار سلیقه است یا میزان نفرساعت کار ؟
درخصوص قیمت پایین هم خب باید گفت کسی که در زمینه طراحی کار می کنه و این بعنوان حرفه و شغلش محسوب می شود امرار معاش و کسب درآمد وی از این راه است و پر واضح است با قیمت های پایین و کسب درآمد کم به مشکل خواهد خورد اما بحث در این است که معیار قیمت چیست که بالا و پایین آن و محدوده آن مشخص شود ؟
در مورد تخصص در کار هم درست می فرمایید به نظر من کسی که طراحی و فتوشاپ کار میکند لزومی ندارد به کدنویسی هم روی آورد و بهتر این است که با یک یا چند نفر کدنویس تیم تشکیل دهد و متمرکز بر روی طراحی باشد و کدنویس و برنامه نویس هم همینطور زیرا هر کس در رشته و زمینه ای استعداد و تخصص خود را دارد .
اما موردی را که باید از عده ای طراحان گله مند بود همین قطع تماس و ارتباط پس از تحویل کار است چون کسی که سفارش کاری را داده در مورد تغییرات و مشکلات احتمالی سررشته ای ندارد و در صورت بروز این گونه موارد به ناچار باید به چه کسی مراجعه کند؟ بهتر می دانم طراحان محترم قیمتی را که می خواهند اعلام کنند مبلغی را هم بعنوان پشتیبانی برای مدتی معلوم مثلا یکساله در نظر بگیرند تا مشتری پس از تحویل کار و در صورت بروز مشکل مستاصل نشود.
در پایان از مقاله خوب شما در این زمینه تشکر می کنم و امیدوارم در این زمینه مقالات بیشتری در این سایت مشاهده کنیم و البته پیشنهاد میکنم حتما نمونه کارهای خود را هم در این سایت به نوعی بگنجانید زیرا کار شما در واقع معرف و کارت ویزیت شما است برای مشتریان

رضا جان حرف شما درسته. قیمت

رضا جان حرف شما درسته. قیمت مشخصی برای اینکار وجود نداره. کاری که ما انجام دادیم این بود که به عنوان مشتری با 20 شرکت طراحی وب تماس گرفتیم و قیمت رو برای راه اندازی یک سایت معرفی شرکت با یک سیستم داینامیک رو سوال کردیم. قیمت ها از 400 تومن شروع می شد و به 1 میلیون 700 هزار تومن ختم میشد. برخی از این شرکت ها از سی ام اس خودشون استفاد می کردند و برخی دیگه هم از سی ام اس های معروف مثل وردپرس یا جوملا
ما بر اساس قیمت موجود در بازار برای کارخودمون یک رنج قیمت در نظر گرفتیم که بر اساس اون بتونیم به مشتریان قیمت بدیم به شکلی که هم برای خودمون مناسب باشه و هم مشتری رضایت داشته باشه.
در ضمن سایت قرار هست طراحی مجدد بشه منتها به خاطر مشغله کاری فراوان به همین شکل باقی مونده. چندین نمونه کار با ارزش هست که بعد از طراحی مجدد سایت در بخش مربوط به خودش قرار می گیره. اگر خدا بخواد قبل از اتمام همین سال طرح جدید سایت باید آماده بشه ;)

با سلام خدمت دوستان بزگورار

با سلام خدمت دوستان بزگورار

اول از همه ممنون بابت مقاله خوب و مفید شما ولی یکسری مشکلات در ایران هست که متاسفانه باعث میشه که من شرکت ( طراح وب ) ... قیمت ها را گاهی کاهش خیلی زیادی بدم و گاهی خیلی قیمت بالا بدهم ... به عنوان مثال شرکت رجیران نمیدانم اسمش به کار بردم درست هست یا خیر میاد برای شما روی هاست خودش جوملا ( مامبو ) نصب میکنه با یه قالب پیش فرض دسترسی به هاست هم نمیده و حدودا نزدیک به 1 میلیون دریافت میکنه ایا این کار از یک شرکت سرشناس در امر نت درست هست ؟؟؟ !!! این شرکت تنها موفقیتی که داره میاد از اسمش برای این کار سو استفاده میکنه و منی که به فرض سواد این کارو دارم و برای طراحی سایت هر مشتریم وقت میزارم دیگه مشتری نمیاد سمت من پس اجبار قیمت پایین باید بگم تا مشتری راضی نگهدارم مشتری به سمت من کشیده بشه موقعی میشه گفت که قیمت مناسب بگید و قیمت زیاد از حد پایین نیارید که منبع مالی خوبی پشت شما باشه و درصورتی که طی 4 ماه فعالیتی نداشتید بتوانید هزینه خودتون بدید ...

البته این بخش از مقاله که نوشته بود میشه بخشی از کار مشتری به صورت رایگان یا قیمت پایین انجام داد فکر خیلی خوبی هست ....

موفق و پیروز باشید ...

بله دوست عزیز این قضیه که شما

بله دوست عزیز این قضیه که شما می گید از قدیم وجود داشته و هنوز هم هست. تو کشور ما به خاطر فقر اطلاعات معمولا کارفرما یا مشتری اطلاع زیادی از وب و برنامه نویسی نداره و سوادش از وب محدود به همون ظاهر صفحات میشه. اگر ظاهر صفحات مطلوب باشه اصلا براشون مهم نیست که در پشت قضیه چه اتفاقی افتاده. این موردی که شما گفتید رو من بارها به چشم دیدم.
در مورد قیمت دادن هم من فکر کنم در یکی از جواب هایی که در کامنت دادم توضیحاتی دادم. شما با تماس گرفتن با شرکت های طراحی حد و حدود قیمت ها رو متوجه می شید و قیمتی می دید که مناسب باشه ولی برای شما کم نباشه. قیمت خیلی پایین دادن کلی مشکل ایجاد می کنه. به نظرم اگر قراره از این کار مبلغ خیلی ناچیزی نصیب شما بشه اصلا همون مبلغ هم کسب نکنید بهتره. وقت شما خیلی ارزش داره و باید به اندازه وقت و تواناییتون درآمد داشته باشید

سلام به اساتید محترم سایت

سلام به اساتید محترم سایت جالبی دارید و نظرات دوستان آموزنده بود . من در یک 2 راهی گیر افتادم یک دوره مقدماتی php و mysql رفتم میخوام کار برنامه نویسی و طراحی وب رو شروع کنم . اما فتوشاپ یا برنامه های گرافیکی بلد نیستم بهتره بگم علاقه زیادی به فتوشاپ ندارم . آیا باید یه تیم پیدا کنم و با اونا کار کنم ؟
یا یه طراح پیدا کنم که اون با من کار کنه ؟ لطفا منو راهنمایی کنید , ضمنا .net بازارش چطوره آیا بهتره برم یاد بگیرم ؟

بهمن جان سوالت به مطلب

بهمن جان سوالت به مطلب ارتباطی نداره ولی خوب مشکلی نیست
شما هم می تونی کسی رو پیدا کنی که کار گرافیکی رو برات انجام بده و کد کنه و بعد شما روی همون طرح کد php بنویسی
اگر هم دوست داری که بابت طراحی هزینه نکنی باید خودت طراحی رو یاد بگیری. البته چون طراحی هم مثل برنامه نویسی گسترده هست،‌ تسلط به اون زمان زیادی از شما می گیره. برای دات نت هم مثل بقیه زبان های برنامه نویسی کار هست. اگر قصد داری دات نت یاد بگیری و تهران زندگی می کنی، به من ایمیل بزن تا آدرس یه آموزشگاه معتبر رو برات بفرستم

درود... برای کسایی که گفتند

درود...
برای کسایی که گفتند نمی شه معیار مشخصی داد من یک نمونه از لیست قیمت ها آماده کردم...
www.esfweb.net
sepahan.us
nprz-co.com
البته تو طراحی حرفه ای گرافیکی نمی شه...
ولی پول یک ماژول و یا یک کامپوننت رو می شه گرفت...
البته طراحی که شما ازش صحبت می کنید در هر شغلی متفاوته...
مثلاً در تجربه هام تو قرارداد به کرات دیدم که طرف واقعاً نمی تونه هزینه کنه ولی یک وبسایت نیازش هست...
ولی بهترین راه به نظر من این هست که قیمت رو از پایین به بالا افزایش بدیم تا جایی که طرف جا داشت...(چون طرف جا می زنه) منظورم همون آروم آرومه...
باز کردن امکانات یک سایت برای اون شخص خیلی مهمه... چون نمی دونه می گه به دردم نمی خوره ولی وقتی شما امکانات Commercial اون رو توضیح بدید می تونید متقاعدش بکنید.(حتی یک فیدبک ساده)
و یک نکته که توی مردم ایران رواج داره برخورد حضوری هست... بازاریابی های اینترنتی هنوز فرهنگ سازی نشده و در حد بازدید ساده است...
تا بیاد بازاریابی و حتی SEO و امثالهم جا بیفته ماها عمرمونو دادیم به جوونا...
ممنون از سایت خوبتون

سلام ممکنه یک آموزشگاه یا

سلام
ممکنه یک آموزشگاه یا استاد خوب که php یاد بده معرفی کنید
متشکر

متاسفانه آموزشگاه خوبی

متاسفانه آموزشگاه خوبی نمیشناسم که php تدریس بکنه. الان آموزشگاهی که قرار هست خودم باهاشون همکاری داشته باشم آموزشگاه آرینا هست که می تونید از این آدرس سایتش رو ببینید www.arenapishro.com که البته بیشتر روی زمینه تکنولوژی های مایکروسافتی فعالیت می کنند. البته من یه دوره سئو قراره اونجا داشته باشم و بعد هم دوره های طراحی وب

با سلام در نگاه اول به عکسی

با سلام
در نگاه اول به عکسی که شما پشت یک لپ تاپ سبز رنگ قرار دارین خیلی طبیعی و واقعی بچشم میاد ..ولی عکس شما مونتاژ شده ...البته خیلی ماهرانه ...من از عکس اصلی داخل سایتم استفاده کردم ..در کل ریز بینم ...وقتت خوش

تقريبا" 10 سالي ميشه توي

تقريبا" 10 سالي ميشه توي اينكارم
تجربه اي كه به دست آوردم غير از موارد بالا اينه كه
اگر قيمت پايين بدي ميگن حتما" مشكلي داره كد نويسي و پروژه كه قيمت پايين دادن
اگر قيمت بالا بدي ميگن عجب كار حرفه اي ميكنه و كلا" واست كلاس مياره و همينكه مشتري هميشه مواظب هست كه سورسي كه براش پول خرج كرده پخش نشه و قدر اون سيستمي كه شما نوشتيد رو ميدونه

با سلام مجدد امیر اقا , به

با سلام مجدد
امیر اقا , به لطف خدا , با وجود مبتدی بودن تونستم رو دست طراح سایتم بلند شم ..تعریف نباشه ...وقتی برای اصلاح تم طراحی شده به مهندس طراح زنگ میزدم تماس منو رد میداد !!! ی جورایی از این کارش بدم اومد ... اخرشم بهم گفت من دیگه طرح تونو تغییر نمیدم !!
دوست دارم بیای ببینی ...من یک مبتدی در طراحی سایت هستم ..ولی بی محلی اون مهندس باعث پیشرفت چشم گیر من شد..به حدی که اگر روزی 2 بار به سایت طراحی شده توسط خودم سر نزنم ..خوابم نمیبره !!
خیلی خوشحالم ....میدونی !! اکثر طراحان فقط به فکر پول گرفتن از مشتری هستن ...و به رضایت مشتری توجه ندارن ...
مهندس شرمنده ولی من که چلاق نیستم ..خودم با ذوق و سلیقه خودم سایتی رو طراحی کردم که نه تنها 200 بلکه به نظر من 800 هزار هم براش کمه...
البته کد نویسی رو هم دوست دارم یاد بگیرم ...برای طراحی کارت ویزیت ..بازم با سلیقه خودم کارتی رو طراحی کردم که خودم وا موندم ...خدایا از تو ممنونم ...چون منو بی نیاز کردی از خلایقت !!! ادمایی که فقط هدفشون پوله ...
در پایان برای تمامی کسانی که به دنبال یک طراحی خوب میگردن توصیه میکنم قبل طراحی اتمام حجت با شخص طراح بکنن !! تا مثل من به مشکل بر نخورن ....

دوست دار تمامی انسان های صادق
علیرضا بهزادی نژاد از مشهد
www.saainux.co

سلام بجای این حرفها چند تا از

سلام بجای این حرفها چند تا از کارهاتون رو معرفی بکنید تا اگه خوب بود سفارش کار بدم.
کارهای جالب و پیچیده و کامل! نه ساده که هرکسی بلده!
منتظرم

سلام مهرداد جان نمونه کار هم

سلام

مهرداد جان نمونه کار هم قرار میدیم. در حال حاضر هنوز فرصت نشده که سایت رو ریدیزاین کنیم ولی نمونه کارهای زیادی داریم
نمونه هایی که الان آماده شده مثل سایت انجمن جوانان هلال احمر ایران، بهزیستی استان لرستان، یک پزشک،‌ وبلاگ پزشکی قانونی هست و طرح های جدید رادیوهای برون مرزی صدا و سیما، میهن دانلود و پی سی دانلود هم تا آخر سال آنلاین میشه ;)

براي يك طراح وب حرفه اي شدن

براي يك طراح وب حرفه اي شدن بايد موارد زير را يك به يك رفت :
1- آموزش فوتوشاپ
2- آموزش html
3- آموزش css
4- آموزش javascript
5- آموزش php
6- آموزش sql
7- آموزش flash
8- آموزش پنل و هاست و دامين و ....
همه اينهارو بايد به ترتيب از 1 تا 8 رفت.......
بعد اونوقت باقي موارد اضافي مثل :
1- آموزش طراحي وب مديريت محتوا ( كه كاري نداره فقط بايد كدهاشو بدوني و آيدي بندي كني و همين )
2- آموزش برنامه نويسي تحت وب مثل visual.net و غيره

در پايان بگم كه هيچ چيزي بالاتر از تمرين و ديدن اسكريپت ها و ديدن سورس هاي ديگران نيست ..
البته پرو‍ژه هاي فلش پول خولي داره همين...
اگه سوالي داشتيد اين ايميل من : zamanisharif@gmail.com
حتما جواب ميدم

پايان........

البته برای طراح وب شدن ، نیاز

البته برای طراح وب شدن ، نیاز نیست که همه چیز رو فول بلد باشیم و انتظار داشته باشیم توی کار به هیچ مورد غیر منتظره ای برنخوریم . کار که شروع شد ، یه برنامه نویس یا طراح وب مبتدی یا حرفه ای باید توانایی برخورد با مشکل جدید و حل کردن و پشت سر گذاشتنش رو داشته باشه . مقدار زیدی تلاش لازمه و البته گشتن تو اینترنت و یاد گرفتن و یاد گرفتن و باز هم یاد گرفتن ...
هیچ کلاسی وجود نداره که همه چیز رو یاد بده و آدم از یادگرفتن بی نیاز بشه . مطالبی که دوره ها ، کلاس ها و کتاب ها ی قدم به قدم آموزشی یاد آدم میدن فقط 20 درصد از مهارت کل محسوب میشه و باقی مهارت همت و تلاش برای پیشرئی به سمت جلوست . اما خوب، نکته امیدوار کننده اینه که با همون 20 درصد دانش اولیه میشه وارد بازار کار شد و شروع به پیشرفت کرد .
بنابراین یادگیری کیلویی و یه خروار کتاب خوندن معمولا آدم رو به جایی نمی رسونه.

هنرمندها دو دسته هستن. سیر و

هنرمندها دو دسته هستن. سیر و گرسنه. سیراشون خیلی سیرن و گرسنه هاشون خیلی گرسنه.
اونهایی که خیلی ارزون کار می کنن شاید مثل من و شما فرصتی برای انتخاب نداشتن و محتاج نون شب بودن. مساله فقط ندونستن مطلبی که شما نوشتید نیست.
در نهایت عرضه و تقاضا قیمت رو تعیین میکنه و این تابعی از متوسط سطح انتظار جامعه طراحان وب هست. نمیشه به مشتری که قیمت کار مورد نظرش رو با تقریب 200-300 تومن این طرف و اون طرف در آورده یهو قیمت چند میلیون بالاتر داد.
گاهی اوقات شانس و اقبال رو میکنه و یه پروژه خوب میرسه ولی اگه طرف تازه کار باشه تا مدتها کارهای جدید رو با قیمت بالا می پرونه چون ذهنش رو با قیمت اون پروژه خوب از واقعیت منحرف کرده.
پیشنهاد می کنم دوستانی که نظر می دن بنویسن چند ساله توی این کار هستن تا خواننده دچار اشتباه نشه.
شما خودتون چند ساله توی این کار هستین ؟ من 8 سال

این مورد درسته. بیشتر سفارش

این مورد درسته. بیشتر سفارش های طراحی تو یک رنج ارزون قرار می گیرن چون مدیران اصناف هنوز ارزشی برای وب قائل نیستند و مایل هم نیستند روش سرمایه گذاری داشته باشند. اکثرا سرمایه گذاری برای وب رو یه جورایی هدر رفتن سرمایه می دونن. شما با یک جلسه صحبت می تونید متوجه بشید که از طرف تقریبا چقدر میشه دریافت کرد. البته من خودم به شخصه به نسبت وقت که برای کار می ذارم مبلغ میدم. طرح هست که در یک هفته تمام میشه و تحویل میشه و طرح هم هست که دو ماه کامل وقتم رو میگیره. برای مشتریم هم توضیح میدم که این کار سطحش کجاست و هزینش هم چقدره. در هر صورت میشه هم مشتری و هم درآمد مناسب داشت. من خودم 5 سالی هست که تو این فیلد فعالیت می کنم

سلام متاسفانه در ایران معیار

سلام

متاسفانه در ایران معیار انتخاب تنها قیمت هست. برای همین هست که کیفیت جنس ایرانی همیشه خراب هست. در طراحی سایت هم همینطور است.

آیا در HTML5 امکان تغییر

آیا در HTML5 امکان تغییر پیغام هایی که مرورگر نشان می دهد ، وجود دارد یا خیر ؟
مثلا پیغام This is a required field تبدیل بشود به:
لطفا این فیلد را پر کنید.

در HTML4 هم این قابلیت در

در HTML4 هم این قابلیت در اختیار شما بود که این پیغام ها رو تغییر بدید.

سلام من علاقه زیادی به طراحی

سلام
من علاقه زیادی به طراحی وب حرفه ای مثل شما دارم و خیلی دوست دارم مثل شما بشم . الان در حال حاضر بیشتر توانایی ادیت دارم تا طراحی . لطفا اگر میشه راهنمایی بکنید برای حرفه ای شد . فقط اگه میشه مثل بقیه از کلمات برو کتاب بخون ، برو بگرد ، برو .... استفاده نکنید چون از این زیاد گفتن . من با آقای کمالیان مدیر گروه آشیانه هم صحبت میکردم ایشون هم از همین حرف ها میزد و وقتی اینو بهش گفتم خندید . حالا شما یه حرفی یه عبارتی یه جمله ای یا چیزی بگید کنید که واقعا محرک باشه و راهگشا . شاید اون جملات هم درست باشن اما من میخوام از شما چیزه جدیدی بشنوم
ممنون از شما. ضمنا پادکستتون هم جالب بود.

سلام تصاویر سایتت نمایش داده

سلام
تصاویر سایتت نمایش داده نمیشن! الان اینطوری نیست از 6 ماه پیش هر وقت اومدم اینطور بود.

در ضمن ممنون از مطلب خوبی که گذتاشتی همیشه این کارها جواب نمیده در مورد ایرانی هایی که میخواهند سایت گوسفند.ایران را برای بنگاه معاملات پشگل راه اندازی کنند!!!!!!!!!!!!
همین الان دارم روی پروژه 1.5 میلیونی کار میکنم با 500 تومان!

در ضمن گول اخلاق خوش مشتری و وعده وعید های آینده رو نخورید.

ایده پادکست

ایده پادکست خیلیییییییییییییییییییییی عالی بود
دمتون گرم

من هر وقت تصویر اول سایتت را

من هر وقت تصویر اول سایتت را می بینم خندم میگیره!

dooste aziz ramz movafaghiyat

dooste aziz ramz movafaghiyat hameye keshvarha ine ke moshtari haghe entekhab behtarino ba kamtarin geymat dare
maghalaton arzesh khondan nadasht
chon ye jooraee vase moshtaria tahgir konande bood
shoma age kareto khob balad bashi khod be khod moshtariaee dari ke arzesh karetoono bedoonano be hamon andaze hanooz pardakht konan
na hazineye gazafe alaki

امان از دست کسانی که اسمشون

امان از دست کسانی که اسمشون رو گذاشتن طراح!!!
کار طراحی وب سایت یه امر کاملا تخصصی که واقعا کار هر کسی نیست!
اینکه الان خیلی ها با خوندن 4 تا کتاب و یاد گرفتن چندتا زبون و برنامه شروع به طراحی وب می کنن خیلی مسخره است و کار کسایی که واقعا طراح هستن رو کم ارزش می کنن.
طراحی سایت دو بخش عمده داره یکی طراحی قالب (interface) و یکی هم بخش برنامه نویسی.
طراح های حرفه ای معمولا تو هر قسمتی یه متخصص دارن مثلا تو بخش css, asp, ajax, php, database و تو بخش طراحی که یه گرافیست دارن. اما خیلی ها رو میبینیم که یه نفره میخوان همه کار بکنن که خب نتیجه اش هم میشه همین سایت هایی که وقتی واردشون میشیم حالمون بد میشه.

شاید بحث قیمت فقط یه جنبه ی

شاید بحث قیمت فقط یه جنبه ی کار باشه اما مهم تر از اون کیفیت کار هستش.
به جرات می تونم بگم هیچ طراح حرفه ای رو ندیدم که کاری رو با قیمت پایین انجام بده.
قیمت هایی که بعضا دیده میشه که کسی برای مثلا 4 یا 5 صفحه 100 یا 200 هزار تومان میگیره کارهای سطح پایینی محسوب میشه و طراح های خوب اکثرا این کار ها رو حتی قبول نمی کنن. این کار ها به همون کسایی میرسه که فقط میدونن یه سایت چه جوری طراحی میشه.

من خودم یه گرافیست هستم که با

من خودم یه گرافیست هستم که با دو متخصص برنامه نویسی کار طراحی وب میکنیم که البته بیشتر کار نرم افزار تحت وب.
دو نفری که باهاشون کار میکنم هر کدوم بیشتر از دو سال واسه یاد گرفتن و تخصصشون وقت گذاشتن و به حخاطر همین تخصص هست که هیچ کدوم از پروژه های ما کمتر از 1.5 میلیون نبوده. واسه همین توصیه میکنم کسایی که تخصص ندارن وارد این حرفه نشن چون مجبور میشن کاری که قیمتش مثلن 2 میلیون هست رو با 1 تومن انجام بدن و این یعنی خودکشی کاری!

سلام از اونجا که معلومه شما

سلام
از اونجا که معلومه شما سایتتون رو با دروپال ساختید
من جدیداً به دروپال خیلی علاقه مند شدم
ممنون میشم اگه نکات آموزشی و ماژول و قالبهای این سیستم رو توی سایتتون بذارید
تا این سیستم نیز مثل وردپرس همه گیر بشه

موفق باشید

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.